Slovní úlohy
Uvažuj a počítej. Pomůže ti, když si příklady rozpočítáš do sešitu.
Jednu hlávku salátu prodáváme za 15 Kč. Jeden květák je u nás 4 krát dražší. O kolik Kč je 10 květáků dražších než 10 salátů?
Dopoledne jsme sklidili 140 květáků a odpoledne o 40 květáků více než dopoledne. Kolik přepravek budeme potřebovat na celý den, když do jedné dáme 20 květáků?
Na poli pěstujeme kedlubny ve 100 řadách po 45 kusech v jedné řadě. Kolik sazenic jsme potřebovali na osázení pole?
Na poli máme salát, za dopoledne sklidíme 80 hlávek, odpoledne o 30 hlávek méně než dopoledne. Kolik kusů salátu sklidíme za 4 dny?
Sklizenou kapustu rovnají v zelinářství do přepravek po 12 kusech. Aby uspokojili poptávku, naplní každý den 80 přepravek. Kolik hlávek kapusty narovnají do přepravek za 3 dny?
Učňové mají narovnat 315 sklizených květáků do malých přepravek po 9 kusech. Kolik přepravek květákem zaplní?
Prodali jsme 248 květáků po 55 Kč za kus a 75 květáků po 48 Kč. Kolik korun jsme celkem utržili za prodaný květák?
Zkontrolovat
OK