Slovní úlohy
Počítej, výsledky zapisuj a kontroluj.
Zelinář prodal na trhu 60 kg jablek po 34 Kč, 100 kg švestek po 36 Kč, 30 kg hrušek po 29 Kč, 200 kg zelí po 18 Kč. Kolik korun utržil?
Řezník prodává 1 kg párků za 183 Kč. Kolik korun utrží za 15 kg párků?
Řezník prodává 1 kg šunky za 360 Kč. Kolik korun utrží za celou šunku, která má 5 kg?
Řezník prodává 1 sáček škvarků za 65 Kč. V krabici je 30 sáčků. Kolik korun stojí celá krabice?
Jaká je tržba pekaře, když prodá 300 housek po 5 Kč, 40 chlebů po 55 Kč, 200 koláčů po 23 Kč, 50 vánoček po 75 Kč?
Kolik korun utržil mlynář, když prodal 3 pytle mouky po 50 kg? Jeden kilogram mouky stojí 26 Kč.
Obchodník s potravinami prodal 20 kg fazolí po 35 Kč, 80 kg čočky po 59 Kč, 32 kg sóji po 34 Kč, 65 kg hrachu po 29 Kč. Kolik korun utržil?
Majitel obchodu s textilem prodává levné košile. Dnes prodal 30 košil po 387 Kč a 24 košil po 399 Kč. Kolik korun utržil?
Zkontrolovat
OK